فرم اظهار نامه توسط مشاوره مالیاتی در تهران

سوالات متداول حسابداری اظهار نامه

چگونه فرم اظهار نامه را پرکنم

چگونه مالیات کمتری پرداخت کنم

چگونه از یک مشاوره مالیاتی برای پر کردن فرم اظهار نامه کمک بگیرم.

بند های مختلف اظهار نامه الکترونیک را چگونه پر کنم

همه این ها سوالاتی است که مودیان مالیاتی ادارند  و میخواهند بهترین اظهار نامه را اظهار کنند

مشاورین مالیاتی بهراد به شما کمک میکنند تا بهترین گزینه برای پرداخت مالیات هر چه کمتر را انتخاب کنید و مشاوره های دیگر را به شما ارائه میدهند درصورت انجام امور دیگر مالیاتی مانند گرفتن کد اقتصادی تحریر ثبت و پلمپ دفاتر قانونی

یا تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی یا سوالات متداول مالیاتی و یا نحوه تنظیم و ارسال اظهار نامه داشتید میتوان با ما تماس بگیرید

مشاوره کوتاه اظهار نامه مالیاتی

در تنظیم اظهارنامه نیز اصولی باید مدنظر قرار گیرد که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

اظهارنامه چگونه تنظیم می‌شود؟

 

  1. تا حد امکان تلاش کنیم الفاظ و عبارات ذکر شده در متن اظهارنامه کوتاه، مختصر، شفاف و بدون ابهام، دقیق و با آگاهی کامل از مفاهیم آنها باشد تا احیانا به ضرر خودمان مورد استفاده قرار نگیرد.
  2. در تنظیم اظهارنامه از درج مطالب خارج از نزاکت و استعمال الفاظ رکیک و یا عباراتی که می‌تواند افترا (یعنی نسبت دادن جرمی به دیگری) یا نشر اکاذیب تلقی شود، پرهیز شود عدم رعایت این نکته ممکن است موجب عدم پذیرش یا عدم ارسال اظهارنامه‌ی ما از سوی مرجع ارسال کننده شود.
  3. چنانچه همراه اظهارنامه چیزی ارسال شده باشد، حتما در متن تنظیمی به آن مورد، محل نگهداری، شماره یا مشخصات ظاهری آن اسناد، قراردادها، چک و … اشاره شود.
  4. همچنین لازم است متن تنظیمی را قبل از مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی – با مشورت با افراد آگاه – آماده کنید تا فرصت کافی برای تنظیم دقیق آن در اختیار داشته باشید. همان‌طور که اشاره شد الفاظ و عبارات به کار رفته در متن، اهمیت بسیار زیادی دارد و چنانچه با سرعت و بی‌دقتی تنظیم شده باشد، ضمن آن که ممکن است زیان بزرگی را برای ما به همراه داشته باشد و به ضرر ما مورد استفاده قرار گیرد، می تواند طرف مقابل را هوشیار کند و فرصت‌های لازم را در پاره‌ای از موارد از ما بگیرد.

اظهارنامه چگونه ارسال می‌شود؟

امروزه برای ارسال اظهارنامه باید با تهیه‌ی متن تنظیمی و پیوست‌های آن (چنانچه پیوستی وجود داشته باشد) و با داشتن کد ملی به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی مراجعه کنید. پس از ارسال اظهارنامه، پیامکی در این خصوص برای شما ارسال می‌شود که حاوی تأیید ارسال اظهارنامه است. پس از مدتی (معمولا بین ۱۰ روز تا یک ماه) پیامک دیگری در خصوص این‌که طرف مقابل اظهارنامه را دریافت کرده است یا خیر برای شما ارسال می‌شود. با مراجعه مجدد به دفاتر خدمات قضایی می‌توانید رسید ابلاغ‌نامه خود را دریافت کنید. به یاد داشته باشید که رسید دریافتی توسط دفتر خدمات قضایی مهر شود.

منبع: www.chetor.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *